Lviv Turu

Şehir Merkezi Otellerde

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Lviv Turu Hakkında Genel Bilgiler

SkyUp Hava Yoları ile bir Avrupa şehri Lviv.

1. Gün: İstanbul - Lviv

İstanbul Yeni Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali'nde belirtilen saatte buluşma. İstanbul Yeni Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminalinde bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben SkyUp Havayolları’nın PQ496 Sefer sayılı tarifeli seferi ile 13.55’te Lviv’e hareket.  Yerel saat ile 16:00'da Lviv'e varışımızı takiben özel otobüslerimizle Lviv’e hareket ve panoramik Lviv şehir turumuz. Tanıtım turumuz sırasında; II. Dunya savasinda zarar görmemis ender sehirler den birisi olan Lviv, trafige kapali meydan ve caddeleri ile UNESCO listesine giren nadir orta cag sehirlerinden birisidir. Tur esnasinda; Özgurlük meydani, Pazar meydani, Devlet Opera Binasi, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Poltva Nehri, en eski Latin-gotik katedrali, unlu Golden rose sinagogu ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır.  Turumuzun ardından otelimize transfer.


2. Gün: Lviv

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz ‘’Altın Nal Şatoları Turu’’'na katılabilirler. Altın Nal Şatoları Turunda orjinal halleri günümüze kadar korunmuş, biribirinden etkiliyeci şatolarda adeta geçmişe bir yolculuk yapacağız. İlk durağımız Zolochev şatosunu; 1634’ den günümüze kadar gelen, restore edilerek korunmuş ve turizme kazandırılmış olan kale, eski dönemlerde yapılan işkence izlerinden, ünlü tapınak şövalyelerinin izlerine kadar birçok tarihi dokuyu arındırmaktadır. Mimari güzelliği kadar hüzün dolu hikayesi ile bizleri etkileyecek olan Zolochev kalesi ziyaretinin ardından, ikinci durağımız Podgoretski Şatosu. Zolochev Kalesi’nden bir yıl sonra 1635’de inşaası tamamlanan şato bir saray kadar görkemli olması ile adından bahsetirir. 3 Silahşörler filminin çekimlerine de ev sahipliği yapmış olan şatonun surları kendi dönemine ait birçok eseri bünyesinde barındırmaktadır. Ardından son ziyaret noktamız olan Olesko Şatosuna geçiyoruz. 18. yüzyıldan kalma, mimarisi ile ünlü anıt olarak günümüze kendisini taşımayı başarmış ender görülür güzellikte tarihi bir Şato olan Olesko’nun ilk kuruluş amacı bölge savunması için olsa da 20. yüzyılın ikinci yarısından sonra Kraliyet Ailelerinin Rezidansı olarak hizmet vermiştir. Akşam, Ukrayna Müziği eşliğinde alacağımız yemek için otelden hareket. 


3. Gün: Lviv

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında yarım günlük ‘Eczacılık Müzesi, Çikolata Fabrikası Satış Mağazası ve Arsenal (silah deposu) Turu için otelimizden hareket ediyoruz. Çikolata ve kahve üretim aşamalarını öğrenip, tadına bakma imkanımızın olacağı gezimizin ardından, eczacılık müzesinde; ilaç sektörünün geçmişten bugüne tarihi gelişimi ve üretimi ile ilgili bir çok bilgi öğreneceğiz. Bunların yanı sıra siyasi mahkûmların hapsedildiği meşhur zindanları ziyaret edecek ve meşhur silah deposunu göreceğiz. Turumuzun bitimi otelimize transfer.


4. Gün: Lviv - İstanbul

Sabah kahvaltisinin ardindan sabah 08:00'da otel lobisinde bulusma ve havalimanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından SkyUp Havayolları’nın tarifeli uçuşu ile saat 10:50'de İstanbul’a hareket ediyoruz. 12:55'de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  11, 18, 25 Haziran • 02, 09, 23, 30 Temmuz
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
  11.06.2021349,00449,00 --Taksitler »
  18.06.2021349,00449,00 --Taksitler »
  25.06.2021349,00449,00 --Taksitler »
  02.07.2021349,00449,00 --Taksitler »
  09.07.2021349,00449,00 --Taksitler »
  23.07.2021349,00449,00 --Taksitler »
  30.07.2021349,00449,00 --Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Skyup Havayolları ile İstanbul (IST) – Lviv gidiş / Lviv -İstanbul (IST)  dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
  • Lviv`de 3 gece kahvaltı dahil konaklama
  • Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli
  • Lviv panoramik şehir turları
  • Alan-Otel-Alan transferleri
  • Karşılama ve şehir turunda Türkçe rehberlik hz
  • TÜRSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
  • Altın Nal Şatoları Turu
  • Ukrayna Gecesi Yemeği
  • Eczacılık Müzesi Turu
  • Çikolata Fabrikası Satış Mağazası Turu
  • Arsenal Turu

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurtdışı çıkış vergisi, 50 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
  • Program dışı turlar ve kişisel harcamalar
  • Öğle ve akşam yemekleri,
  • İsteğe bağlı şoför bahşişleri.
  • Covid-19 Sigortası : 20 Euro (Ukrayna vatandaşları ve süresiz Ukrayna oturumu olan yolcular hariç tüm yolcuların Covid-19’u kapsayan bir sağlık sigorta poliçesi olmalıdır.)
  • Resmi makamlarca alınan kararlar ve önlemler doğrultusunda; 28 Aralık 2020 tarihi itibari ile yurt dışından Türkiye' ye giriş için, uçuştan önceki 72 saat içerisinde yapılmış ve negatif sonuç alınmış PCR testinin uçağa binmeden önce ibraz edilmesi zorunludur. Negatif PCR testi ibraz etmeyen kişiler, uçuşa kabul edilmeyecektir. Bu uygulama https://register.health.gov.tr/ sitesinden kayıt yapılması gerekmektedir. Form Türkiye pasaport polisleri tarafından kontrol edilir.
  Ek Bilgiler

  ***Tur Programımız minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

  ***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acenteniz tarafından bildirilecektir.

  ***Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acenteniz tarafından bilgi verilecektir.

  *** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek

  Sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

  ***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

  ***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Flyexpress sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

  ***Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

  ***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

  *** Sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için alternatif bilgiler bulunduğu durumda konaklayacağınız otel(ler)i gezi hareketinden 48 saat önce öğrenebilirsiniz.

  VİZE

  ***T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir.

  ***T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de yukarıdaki 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir.

  *** 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

  ***Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Fly Express sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

  ***Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

  ***18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  İptal Şartları

  YOLCU, tur başlangıç tarihinden;  

  90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.

  90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.

  69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.

  39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.

  19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.

  ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

  Vize Bilgileri

  Lviv Turu Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?