Fas Turu

4 Yıldızlı Otellerde

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Fas Turu Hakkında Genel Bilgiler

Filmlere bile konu olmuş Fas'ı baştan aşağı bizimle gezmeye hazır mısınız?

1. Gün: İstanbul – Casablanca

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile Casablanca uçuşumuz başlıyor. Casablanca havalimanına varışımıza istinaden, havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer ve konaklama otelimizde. 

 

2. Gün: Casablanca – Rabat – Asillah - Tanca

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Odaların boşaltılmasının ardından Rabat şehir turumuz için ülkenin başkenti Rabat’a hareket ediyoruz. Rabat şehri, Okaliptüs ve Portekiz mantar ağacı ormanı ile çevrili Rabat Bou Regreg ırmağının kıyısında yer alıyor. Sürgündeki kral dönüşünü bu şehirden ilan ettiğinden beri ülkeye başkentlik yapan Rabat’ta Kasbah Oudaya, Hasan kulesi ve 5.Muhammed mozolesi ziyaretlerimizin ardından sizleri görsel bir şölen yaşayacağınız Asilah şehrine götürüyoruz. 
Özellikle son yıllarda oldukça popüler bir turizm noktası olan bu rengarenk şehri gezdikten sonra ilk günümüzün son durağı olan Cebelitarık Boğazı’ndaki Tanca şehrine geçiyoruz. Atlas Okyanusu’nu, İspanya’yı ve Akdeniz’i görebileceğimiz bir noktada olan önemli liman şehri Tanca’yı gezdikten sonra Tanca’daki otelimize yerleşiyoruz. Dünyaca ünlü gezgin İbn Batuta’nın mezarı da Tanca’da göreceğimiz yerler arasındadır.

Akşam Yemeği ve konaklama Tanca’daki otelimizde.

3. Gün: Şafşavan – Volubilis - Fes

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Şafşavan turumuz için Tanca’dan hareket ediyoruz. Labirenti andıran masmavi Şafşavan sokakları arasında yapacağımız yürüyüşten sonra , dileyen misafirlerimizin alışveriş yapmak için serbest zamanı olacak. Şafşavan’dan ayrıldıktan sonra Fes’e varmadan önce rotamızda bulunan ve bir Unesco Dünya Mirası olan Volubilis Antik Kenti’ni ziyaret edeceğiz. Fes’te kraliyet sarayının anıtsal kapısı Bab-el Makhzen ve onu çevreleyen Yahudi Mahallesi Mellah’ta yapacağımız yürüyüşün ardından geçmişte askeri gözetleme kulesi olarak kullanılan Borj Sud’e geçiyor ve Fes Medine’yi yukarıdan fotoğraflama imkanı buluyoruz. Devamında gerçekleştireceğimiz Medina turumuzda Attarine Medresesi, Karaouine Üniversitesi, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takı ve bakır eşyaların satıldığı çarşı ve Fes Irmağı yakınına kurulmuş, günümüzde geleneksel usulle deri işlemeyi sürdüren tabakhane göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz esnasında Riyad’ta geleneksel bir nane çayı molasını da ihmal etmiyoruz. Tur sonrası Fes’teki otelimize transfer ve serbest zaman. 

Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde.
4. Gün: Fes

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sonrasında Fes şehir gezimizi tamamlıyoruz. Bugün diğer günlere nispeten daha rahat bir gün geçirecek hem de çöle inmeden önce biraz dinlenme imkanı bulacaksınız. Yeterli vaktimiz olması halinde ayrıca panoramik Meknes gezisi de yapacağız.

 

5. Gün: İfrane – Merzouga

  Odaların boşaltılmasının ardından artık Sahra Çölü için hareket ediyoruz. Atlas dağlarında bulunan İfrane, Fas’ın küçük İsviçre’si gibi, kayak merkezi ve İsviçre tarzı mimarisi ile dikkat çekici turistik bir merkezdir. Burada vereceğimiz kahve molasının ardından Atlas Dağlarının doğu yakasına Sahra çölüne doğru yolculuğumuz başlıyor. Yolumuz üzerinde bulunan Midelt kasabasında bulunan yerel bir restoranda öğle yemeği molamızın devamında muhteşem Ziz vadisini fotoğraflayarak,  akşamüstü saatlerinde Merzouga şehrine varıyor ve bu gece Sahra Çölü’nde çadırda konaklıyoruz. Merzouga’dan başlayacak ve deve üstünde devam edecek yolculuğumuzda unutulmaz bir gün batımı manzarası bizleri bekliyor olacak. Tur sonrası  Akşam Yemeği ve Konaklama çölde çadırda olacak.

 

6. Gün: Thinghir–Todra Kanyonu-Atlas Stüdyoları-Ouarzazate

Çadırımızda alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltının ardından Tinghir üzeri Ouarzazate’e doğru yola çıkıyoruz. Günümüz bir yol hikâyesi kıvamında geçecek. Yol boyunca bir tarafta çöl diğer tarafta Atlas dağları yer alacak. Su kanalları, Todra vadisi, fosil müzesi uğrayacağımız yerler arasında. Sonrasında birçok Hollywood filmine ev sahipliği yapmış ve Brad Pitt, Cate Blanchett, Martin Scorsese ve daha birçok Hollywood ünlüsünü misafir etmiş Ouarzazate şehrine varıyor ve Atlas Film Stüdyoları’nı geziyoruz. Sonrasında Ouarzazate’da bulunan otelimize varıyoruz.

Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde..

 

7. Gün: Ait Benhaddou - Marakeş

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Marakeş’e hareket. Marakeş’e varışımızın öncesinde Çağrı, Nil’in Mücevheri, Mumya, Gladyatör, Büyük İskender, Babil gibi pek çok Hollywood filminin yanı sıra son yılların televizyon fenomeni Game of Thrones için de plato olarak kullanılmış, göz alıcı Ait Benhaddou ve Hollywood film stüdyoları göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Marakeş’e doğru yolculuğumuz başlıyor. Varışımıza istinaden Koutubia minaresi ve Afrika’nın tüm renklerini buluşturan, sokak gösterileri, yılan oynatıcılar, açık hava restoranları ile hareketli, Afrika’nın en büyük meydanı Jmaa el Fna’yı ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Marakeş’deki otelimize transfer ve serbest zaman. 
Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde.

 

8. Gün: Marakeş-Essaouira-Marakeş

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Essaouira’ya hareket ediyoruz. Fas’ın Argan ağaçlarının en yoğun olduğu bu bölgede ilk olarak Argan Yağı Kooperatifi’ni ziyaret ediyor ve Argan Yağı hakkında bilgiler alıyoruz. Ardından Atlas okyanusu kıyısında yer alan Essaouira şehrine ulaşıyoruz. Bize eski Bodrum’u anımsatan, dünyaca ünlü eski Portekiz şehri. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ olarak ilan edilen şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabası olmasının yanı sıra Orson Welles’in Othello’su ve son dönemde çok izlenen Game of Thrones adlı dizi gibi pek çok yapıma sahne olmuştur. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasında. Gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz.

Essaouira gezimizi tamamladıktan sonra tekrar Marakeş’e dönüyoruz. 

Akşam Yemeği ve Konaklama Marakeş’te otelimizde.

9. Gün: Marakeş - Kazablanka


Otelimizde alacağımız kahvaltı ile güne başladıktan sonra 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından Marakeş turumuz için hareket ediyoruz. Marakeş, 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından biri olmuştur. Afrika ticareti için önemli bir merkez noktası olması nedeniyle tüm Afrika’nın renklerini de içinde barındırıyor. Bir zamanlar İslam sanatı ve felsefesine yön veren kent medinasında halen ortaçağdaki yaşam geleneklerini sürdürüyor. Sonrasında gideceğimiz Yves Saint Laurent’in gizli bahçesi Jardin Majorelle, Fas mimarisinin en iyi örneklerinden biridir. Ülkeye özgü çinilerle süslü Bahia Sarayı, ve Marakeş Medina göreceklerimiz yerler arasındadır. 

Marakeş gezimizi tamamladıktan sonra artık İstanbul’a geri dönüş yolculuğumuz için Kazablanka’ya doğru hareket ediyoruz. Havalimanına gitmeden önce panoramik Kazablanka şehir gezimiz olacak.

2. Dünya savaşında tarafların görüşmelerine ve çok yoğun casusluk faaliyetlerine ev sahipliği yapmış Kazablanka şöhretini dönemi anlatan ve “Bir daha çal Sam” sözüyle hatırlanan, meşhur Casablanca Hollywood filmine borçludur. Günümüzde Afrika’nın ve ülkenin en büyük limanlarından birine sahip bir sanayi şehri olan Kazablanka’da  Muhammed V. Meydanı ve dünyanın en büyük camilerinden biri olan II. Hasan Camii gezilerimizi gerçekleştirerek dönüş uçuşumuz için Kazablanka Havalimanı’na geçiyoruz. 

Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  07 Ekim
  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada Kişi BaşıTek KişiEk YatakÇocukTaksitler
  07.10.2023Müsait1.450,00 €1.850,00 €--Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Gezi programında belirtilen tüm geziler
  • Marakeş’te 4* Labranda Targa Hotel’de ya da muadili HB bazında 2 gece konaklama
  • Kazablanka’da 4* Suisse Hotel’de ya da muadili oda kahvaltı bazında 1 gece konaklama
  • Fes’te 4* L’Escale Hotel’de ya da muadili HB bazında 2 gece konaklama
  • Merzouga’da (çölde çadır) Belle Etoile’de HB bazında 1 gece konaklama
  • Ouarzazate’de 4* Karam Palace Hotel’de ya da muadili HB bazında 1 gece konaklama
  • Tanca’da 4* Sol Azur Hotel’de ya da muadili HB bazında 1 gece konaklama
  • Pegasus Hava Yolları ile Sabiha Gökçen-Kazablanka-Sabiha Gökçen parkurlarında gidiş-dönüş uçak biletleri 
  • Gezi boyunca profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
  • Araç içi ikramlar
  • Tüm havaalanı - otel - havaalanı transferleri
  • Gezi boyunca program dahilinde gerçekleştirilecek tüm ara transferler
  • Gezi boyunca her gün bir küçük şişe ya da bardak su
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri : Hasan II. Camii, Attarine Medresesi, Film Stüdyoları, Bahia Sarayı, Majorellle Bahçesi, Volubilis Antik Kenti 
  • Lokal rehberler
  • 8 Sabah Kahvaltısı + 7 Akşam Yemeği 
  • Otel Vergileri
  • Turist Şehir Vergileri
  • Çölde Deve Safari 
  • TÜRSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası 
  • Araç otopark ücretleri 
  • Gezi noktalarında kamera ile profesyonel fotoğraf çekimi

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Öğle yemekleri
  • Seyahat Sağlık Sigortası (Covid 19 Kapsamlı)
  • Yurt dışı çıkış harç pulu (150 TL)
  • Her türlü kişisel harcamalar
   
  Ek Bilgiler

  ÖNEMLİ NOTLAR:

  Uçuş bilgilerimiz aşağıdaki gibidir; 

  14 Mart Salı                             Saat 20.50  Sabiha Gökçen – Kazablanka  PC 651  Pegasus Hava Yolları

  23 Mart Perşembe                 Saat 00.10  Kazablanka – Sabiha Gökçen  PC 652 Pegasus Hava Yolları 


  *** Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.

  *** FAS Ülke Girişinde PCR testi istenmektedir. Fas vatandaşları dâhil tüm misafirlerin kalkış itibari ile 0-72 saat içerisinde alınmış olan negatif PCR test istenmektedir. 
  Kısıtlamalı ülkelerden gelen misafirlerin kalkış itibari ile 0-48 saat içerisinde alınmış olan negatif bir PCR testi olması gerekmektedir. Test Arapça, Fransızca ya da İngilizce dillerinde olmalıdır.

  PCR testten muaf olan yolcular; 
  11 yaşından küçük yolcular.
  Kısıtlamalı Ülkeler dışından gelip varıştan en az 2 hafta önce aşılarının tam olduğunu gösteren COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan yolcular. (AstraZeneca, Sinopharm, Sputnik, Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Janssen (Johnson & Johnson için tek doz), Covishield (Serum Institute of India), Moderna - Sinovac)

  *** Türkiye Ülke girişten en az 14 gün önce aşı yaptırdıklarına veya ilk PCR pozitif test sonucunun 28. gününden başlamak üzere son 4 ay içinde COVID-19 hastalığını geçirdiklerine dair ilgili ülke resmi otoriteleri tarafından düzenlenmiş belgeleri/sertifikaları ilk çıkış noktalarında ibraz etmeleri beklenmektedir. 
  Bu kişilerden ayrıca negatif sonuçlu PCR/hızlı antijen test raporu ibrazı talep edilmeyecek olup, bu kişiler için karantina tedbiri uygulanmayacaktır. Aşı sertifikasının veya COVID-19 hastalığını geçirdiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda, girişten en fazla 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten en fazla 48 saat önce yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı yeterli görülecektir. 

        *** Rehber, yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeplerle gezi program günleri değiştirilebilir.

        *** Yeterli zaman olması halinde rehberimiz tarafından programa ekstra destinasyonlar daha dahil edilecektir.

        *** Gezi boyunca alınacak öğle yemekleri için restoranlar rotalarımız üzerinde en makul seçenekler ile rehberlerimiz tarafından belirlenecektir.

  İptal Şartları

  İptal Koşulları: 

  YOLCU, tur başlangıç tarihinden;  

  90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.

  90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.

  69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.

  39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.

  19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.

  ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

  Vize Bilgileri

  Fas Turu Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?