İZLANDA - DANİMARKA

4 Yıldızlı Oteller

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
İZLANDA - DANİMARKA Hakkında Genel Bilgiler

GOLDEN RING VE WEST FİJORDS AYRICALIĞI İLE TÜM ADA

Konvoy halinde tüm ülkeyi keşfedeceğimiz eşsiz bir deneyim

1. Gün: İstanbul – Kopenhag – Reykjavik

Sabah saat 06:30’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus Hava Yolları kontuarında buluşma. Bagaj, check in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında PC 1071 sefer sayılı uçuşumuzla saat 09:40’ta Kopenhag’a hareket. Yerel saat ile 12:00’de Kopenhag’a varış. Aktarma uçuşumuz için bagaj ve check in işlemlerimizi tamamlayıp Iceland Air Hava Yolları ile 16:50’de İzlanda’ya hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası yerel saat ile 18:05’te başkent Reykjavik’e varışımızla birlikte havalimanında bizleri bekleyen aracımızla buluşup otelimize gidiyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra şehri keşfetmeye çıkıyoruz.

Şehir turumuzda göreceğimiz başlıca yerler Harpa Konser Salonu ve Konferans Merkezi , Vikingleri sembolize eden Sun Voyager Anıtı, Gorbaçov ve Regan arasında soğuk savaşı bitiren imzanın atıldığı küçük beyaz ev ve İzlanda’nın en büyük kilisesi, en yüksek binalarından biri olan Hallgrims Kilisesi, Tjornin Gölü ve gölün üzerine kurulmuş Belediye Binası.

Şehir turumuzun bitiminde akşam yemeği sonrası dinlenmek için otelimize geçiyoruz.

Konaklama Center Hotel 4*

2. Gün: Golden Circle – Gullfoss Şelalesi – Geysir – Thingvellir National Park – Kerid Yanardağı

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Golden Circle rotasına gireceğiz. Karmaşık jeolojik yapısı ve tarihi nedeniyle Unesco Dünya Mirasları arasında yer alan Thingvellır Milli Parkı ile güne başlayacağız.

Rift vadisinin eşsiz manzarası, zamanla altındaki iki tektonik plaka arasında sürekli çalkantılı etkileşimlere sahne olan coğrafyada Haukadalur Vadisi’ne ve Geysir jeotermal alanına doğru devam edeceğiz. Hala aktif bir gayzer olan Strokkur’u birkaç dakikada 25 metrelere kadar patlarken göreceğiz. Sonrasında görkemli şelale Gullfoss’u (Altın Şelale) ziyaret edeceğiz.

20. yüzyıl başlarında birkaç İngiliz şelaleyi ele geçirmeye ve ve Hvita Nehri’nin gücünü ehlileştiren bir hidroelektrik santrali inşa etmeye çalıştı. Ancak fon eksikliği nedeniyle planları suya düştü. Ve şelale el değmemiş olarak tüm ihtişamıyla günümüze dek kaldı.

Bugün son olarak Kerid Yanardağ kraterini gezecek ve akşam üzeri saatlerinde kalacağımız otele varış yapıyor olacağız.

Konaklama Sellfoss Hotel 4*

3. Gün: Seljalandsfoss Şelalesi – Skogafoss Şelalesi – Reynisfjara (Black Beach)

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında ülkenin güney sahilinde bulunan turizm dinamiklerinin en yoğun olduğu bölge ile en çok turist çeken noktaları gezeceğiz. Seljalandsfoss Şelalesi’ne giderken ünlü yanardağ Hekla’nın manzarası bizi karşılayacak. Şelaleye giden yolda nefes kesici manzaralar eşliğinde kısa bir yürüyüş yapacağız. Güneşli bir günde şelaleyi çevreleyen bir gökkuşağı bile görebiliriz. Seljalandsfoss Şelalesi yaklaşık 196 fit (60 metre) yükseklikten akar, bu nedenle su geçirmez giysileri tercih etmenizi öneririz. 
Diğer bir şelale olan Skogafoss, Seljalandsfoss’un hemen yanında yer alıyor. Burası Game Of Thrones filminin çekildiği şelale olarak ün yapmıştır.
Her iki şelale de Eyjafjallajökull’dan gelen buzul suları ile beslenmektedir. Ve oldukça büyük kömür ve somon popülasyonu barındırmaktadır
Skogafoss, İzlanda’nın en büyük şelalelerinden biridir ve yerel folklor, bölgedeki ilk Viking yerleşimcilerinden biri olan Thrasi’nin tabanına altın dolu bir sandık gömdüğünü söylüyor. Bu büyülü günde son durağımız güçlü Atlantik Okyanusu dalgalarının bu dünya dışı kara kumlu plajı durmaksızın yıkamasına şahit olacağımız Reynisfjara Black Beach’te.
Buradan sonra güzergahımızda ada ülkesine ait endemik bir tür olarak kabul edilen Viking atlarını sevmek için özel noktalarda atlarla buluşuyor olacağız. 
Konaklama VIK Hotel

4. Gün: Höfn – Diamond Beach – Jökülsarlon Lagoon – Viking Köyü

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında yolculuğumuz ülkenin güney doğu bölgesine Höfn köyüne doğru olacak. Yolculuğumuz esnasında yol boyunca bize Vatnajöküll Buzulu eşlik edecek. Jökülsarlon Glacier Lagoon alanını gezeceğiz. Hemen yanında bulunan Diamond Beach’i görecek, buzulların kıyıya gelmesi ile oluşan muhteşem görsele tanıklık edeceğiz.

Eğer şanslı bir günümüze denk geldiyse lagünde yüzen yada öğleden sonra geç saatlerde solmakta olan karanlık kumlu plajda dinlenen birçok şekil ve boyuttaki buzdağlarıyla karşılaşacaksınız. Buradan sonra hemen yakınındaki film seti olarak yapılmış olan ve yakın zamanda çekilen The Witcher dizisinin bazı bölümlerine ev sahipliği yapan Viking köyünü gezecek ve günün sonunda bol fotoğraf ve anıyla otelimize döneceğiz.

Konaklama Hofn Hotel 4*

5. Gün: Djupıyogur – Studlagıl Kanyonu

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında fiyortların muhteşem manzaraları eşliğinde ülkenin kuzey bölgelerine doğru ilerleyeceğiz. İlk olarak yolumuzun üzerinde Eggin Gleoivik heykellerini yani Merry Bay yumurtalarını göreceğiz. İzlandalı saygın bir sanatçı olan Sigurdur Gudmundson’un bir sanat eseri olan ve Djuoivogur bölgesinde yuva yapan kuş türlerine ait 34 yumurtayı temsil eden heykeller.

Bunlardan en büyüğü ise kasabanın simgesel kuşu kırmızı boğazlı dalgıç kuşu yumurtasıdır. Heykelleri görüp fotoğrafladıktan sonra küçük bir balıkçı kasabası olan Djupivogur’da mola vereceğiz. Molamızın ardından ise rotamız keşfi oldukça yeni olan Studlagil Kanyonu.

Bu kanyon çok uzun süre buzullardan beslenen bir akarsu altındaydı, üzerine yapılan hidroelektrik santrali sonrasında su seviyesi düşerek bu muhteşem kanyon gün yüzüne çıkmıştır.

Kanyon gezimizin ardından dinlenme ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

Konaklama Berjaya Akureyrı Hotel

6. Gün: Godafoss – Akureyrı – Myvatn Gölü

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında yolculuğumuza başlıyoruz. Bugün ilk durağımız Avrupa’nın en güçlü şelalesi olan Dettifoss sonrasında ise Myvatn gölü çevresindeki büyüleyici güzellikte manzaraları keşfe çıkacak Namaskard jeotermal bölgesini gezecek ve siyah şehir anlamına gelen Dimmubogir’i ve yine muhteşem bir şelale olan Godafoss’u ziyaret edeceğiz.

Gezimiz sonrası konaklama yapacağımız otelimize varış

Konaklama Berjaya Akureyrı Hotel

7. Gün: Dalvik – Balina İzleme Turu – Sıglufjorour

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında bugün büyük gün.

İsteyen misafirlerimizle balina izlemeye gideceğiz. (Ekstra tur)

Bu muhteşem canlıları yakından görebilme ve fotoğraflayabilme şansı elde edeceğiz. 3 saat sürecek aktivite sonrası orijinal Viking yerleşimlerinden olan ve Unesco doğa mirası olarak korunan Glaumbaer’i ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise meşhur Gergedan Kayası olarak bilinen Hvitserkur’a gideceğiz. Fotoğraflarımızı çektikten sonra dinlenme ve konaklama için otelimize varış

Konaklama Laugarbakkı Hotel 4*

8. Gün: Reyjkavık – Blue Lagoon – Şehir Turu – Serbest Zaman

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında yönümüzü başkente çeviriyoruz.

Fiyort manzaraları eşliğinde ulaşacağımız Reyjkavık’teki otelimize yerleştikten sonra arzu eden misafirlerimiz otelde dinlenebilir, şehir merkezinde alışveriş yapabilirler. Yada arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ülkenin dünyaca ünlü jeotermal kaplıca alanı olan Bluelagoon’a gidebiliriz. Buraya giriş biletlerimizi önceden alacağız. Ve planımız doğrultusunda kaplıcada 2-3 saat geçireceğiz. (Ekstra tur)

Konaklama Reykjavik’te otelimizde olacaktır.

9. Gün: Reykjavik – Kopenhag

Saat 10.35’te Reykjavik-Kopenhag uçuşumuz ile Kopenhag’a hareket ve yerel saat ile 15:45’te Kopenhag’a varış. Bagaj işlemlerimizin ardından aracımıza geçiyor ve Kopenhag’taki otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleştikten sonra Kopenhag şehir gezimize başlayacağız.

Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Kopenhag’ta eski liman Nyhavn ve Avrupa’nın en uzun yaya yolu olma özelliğini taşıyan Stroget Caddesi, Deniz Kızı Heykeli ve Guinness Rekorlar Müzesi gezeceğimiz yerler arasında olacaktır.

Sonrasında alışveriş için serbest zaman ve akşam konaklamamız Kopenhag’taki otelimizde olacaktır.

10. Gün: Kopenhag-İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından şehrin en ilginç yerlerinden biri olan Christiana Mahallesi’ni gezmeye gideceğiz. Sonrasında kısa bir serbest zaman ve aracımızla Kopenhag-Sabiha Gökçen uçuşumuz için havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından saat 15:55’te Pegasus Havayolları’nın PC 1074 sefer sayılı uçuşu ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuş ve yerel saat ile saat 20.05’te Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Belirtilen ve benzeri 4* veya guest house konseptinde otellerde 9 gece oda kahvaltı ve konaklamalar
  • Tur boyunca 4*4 suv araçlar ile tüm turlar ve transferler, araç sigortaları yakıt ücreti dahildir. Her araç için bir telsiz verilecektir.
  • Programda extra tur olarak belirtilen yerler hariç tüm rota
  • Şehir ve otel vergileri
  • Zorunlu sağlık sigortası
  • Programda belirtilen tüm transferler
  • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
  • IGETIS Travel güvencesi ve refakati

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurtdışı çıkış harcı
  • Kişisel harcamalar
  • Olası vize ücreti
  • Öğlen ve akşam yemekleri
  • Blue Lagoon giriş ücreti (100 € civarı, tarihe bağlı olarak)
  • Gidiş dönüş uçak biletleri
  • Balina izleme turu tekne ücreti
  Ek Bilgiler

  REZERVASYON ve SÖZLEŞME ŞARTLARI:

  YOLCU tarafından tarafımıza rezervasyon ile ilgili başvurular ayrıntılı Gezi Programı’na göre sözlü (telefon, acente ziyareti) veya yazılı olarak (mektup, faks, e-posta) yapılabilir. Firmamız tarafından başvurulara göre öncelik sıralaması yapılır. YOLCU’ ya seyahati teyit edilir. Eğer kontenjan dolu ise ve YOLCU talep ediyorsa yedek listeye alındığı bildirilir. Firmamız, ön ödemenin rezervasyon formunda bildirildiği şekilde ve tarihte yapılmaması durumunda başvuruyu koşulsuz ve nedensiz tek taraflı olarak iptal etme hakkına haizdir. Bu durumda yazılı ya da sözlü geri bildirim ön koşulu yoktur. Firmamızdan teyit ve onay alınmadan bir gezi için bankaya para yatırılamaz. Böyle bir havale yada ödeme yapan kişinin tur programına kendiliğinden dahil edilmesini sağlamaz ve para yatırana iade edilir. Böylesi yanlış bir havalenin iade masrafları YOLCU’ ya aittir.

  Satış Sözleşmesi’nin YOLCU tarafından okunup yazılı veya elektronik ortamda (E-mail, telefon mesajı, WhatsApp, vs..) teyit edilip onaylanması, ön ödemenin yapılmış olması, rezervasyonun kesinleşmesi için ön koşuldur. YOLCU ödeme yaptıktan sonra tüm Satış Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır.

  Döviz olarak yapılacak ödemelerde sözleşmedeki döviz cinsi olan birimle ödeme yapılacaktır.

  Rezervasyon kayıt anında toplam ücretin %50’si alınır.

  Tur kalkış tarihinden 45 gün öncesinde tüm bakiyelerin kapatılması gerekmektedir.

  Rezervasyon işlemleri onaylandıktan sonra tüm uçak, otel, sigorta ve yurt dışı hizmet işlemleriniz yapılmaktadır. Bu işlemler yapıldıktan sonra özellikle uçak ve otellerde, iptal talep edildiği takdirde firma olarak tarafımıza ceza uygulaması yapılabilmektedir. YOLCU rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı iptal talep ettiği takdirde aşağıdaki İptal Koşullarını da kabul etmiş sayılır.  

   

  Genel şartlar  ‘Tur Broşürü’ nün  ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

  • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
  • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Igetis Travel misafirleri Igetis Travel sorumluluğundadır.
  • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
  • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
  • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
  • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Igetis Travel'ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
  • Igetis Travel geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden,  Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
  • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Igetis Travel’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
  • Igetis Travel; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
  • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
  • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  • Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
  • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
  • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Igetis Travel sorumlu tutulamaz.
  • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
  • Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
  • Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.

  Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir

  İptal Şartları

  İptal Koşulları: 

  YOLCU, tur başlangıç tarihinden;  

  90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.

  90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.

  69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.

  39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.

  19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.

  ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

  Vize Bilgileri

  İZLANDA - DANİMARKA Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?