ÜRDÜN BAŞTAN BAŞA

Konaklama 5 Yıldızlı Otellerde

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
ÜRDÜN BAŞTAN BAŞA Hakkında Genel Bilgiler

5 Gece - 5 Gün, Eşsiz doğası, kadim tarihi ile büyülü bir ülke, Ürdün'ü keşfetmeye hazır mısınız?

1. Gün: İSTANBUL – AMMAN – JERASH ANTİK KENTİ – ÖLÜDENİZ

Sabah saat 04:30 ‘da İstanbul Havalimanında buluşma. Pasaport ve check in işlemlerinden Sonra TK 816 Sefer Sayılı THY 07.55 Amman direkt uçuşu İle Amman’a uçuyoruz.

Yerel saat İle 10.10’da varacağımız Amman’da bizleri bekleyen aracımızla buluşup ilk olarak Jerash Antik Kenti için yola çıkıyoruz. M.S 749 yılında depremde yüzyıllarca toprak altında kalan Antik Kent Jerash, dağlar ve vadiler üzerine kurulmuştur. Jerash günümüzde en iyi korunmuş Antik Roma yerleşimlerinden biridir. Turumuz sırasında Roma döneminden günümüze kadar korunmuş olan tapınaklar, tiyatrolar, kiliseler ve sütunlarla çevrili caddeleri ziyaret ettikten sonra Amman’a varış.

Modern ve eskinin karışımı olan Amman şehir turumuzda 6.000 seyirci kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri için hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Amman’ı oluşturan 7 tepeden birinde yer alan Amman Kalesi, Umayyad Sarayı, Ulusal Müze ve adını I. Abdullah’tan alan Kral Abdullah Camii göreceğimiz yerler arasındadır.

Sonrasında ise deniz seviyesinin 420 m. altında olan, dünyanın 3. en tuzlu suyu olma özelliği taşıyan Ölü Deniz’e doğru yola çıkıyoruz. Göl kenarında bulunan otelimizde yapacağımız konaklama ve akşam Yemeği ile günü tamamlarken arzu eden misafirlerimiz otelin SPA merkezinden faydalanabilir ya da canlı müzik eğlencesine katılabilir.

2. Gün: ÖLÜDENİZ – MADABA – NEBO DAĞI – PETRA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden geç çıkış yapacağız. Bu süreçte arzu eden misafirlerimiz otelimizin havuz ve plajından faydalanabilir,  Lut Gölü’nde eşsiz bir tecrübeye tanık olarak gölde batmadan yüzme keyfini yaşayabilirler.

Daha sonra otelimizden ayrılarak İlk olarak Hz. Musa’nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı’nı göreceğiz. sonrasında mozaikleri ile ünlü Madaba şehrine geçiyoruz. Burada bulunan St.George Kilisesi’ni ve bu coğrafyada bulunan ilk mozaik haritayı yakından görüyoruz.

Ardından Petra’da bulunan otelimize hareket Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Yemek sonrası arzu eden misafirlerimizle muhteşem bir görsel şölene tanıklık etmek için “Petra Night” etkinliğine katılıyoruz.(Etkinliğimiz isteğe bağlı olduğundan giriş bileti katılımcıya aitdir)

3. Gün: PETRA – WADI RUM

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, dünyanın 7 yeni harikası listesine katılan, Petra Antik Kenti’ni keşfetmeye başlıyoruz. Ürdüne gelmek için en önemli nedenlerden biri olan, vazgeçilmez bir nokta olan Nebatilerin kayıp kenti Petra’nın büyüleyici ortamında sizlerle ilk olarak kanyon yapısındaki bu saklı kente ulaşmak için yaklaşık 1,2 Km kayaların olusturduğu bir koridor içerisinden bir süre yürüdükten sonra ilk olarak hepimizin belgesellerde, karpostallarda gördüğü o muhteşem kare,  Al-Khazneh ( Hazine ) Kral Kaya Mezarı karşımıza gelecek.

Burada yapacağımız fotoğraf molası sonrası yaklasık 850 basamak sonrası en büyük yapı olan El-Deir Manastırına ulaşıyoruz. Bu büyüleyici yer Indiana Jones, Simbad, Mumya gibi meşhur filmlerinde çekimlerine ev sahipliği yapmıştır. “Gül Kırmızısı Şehir” olarak da adlandırılan bu antik kent sizleri girer girmez etkisi altına alacaktır. Buradaki fotoğraf molamızı meşhur Bedevi çayı veya kahvelerimizi yudumladıktan sonra çok değişik bir tecrübe yaşayacağımız bir gün için UNESCO Dünya Kültür ve Doğa Mirası listesinde yer alan Wadi Rum’daki kampımıza gitmek üzere hareket ediyoruz.

Wadi rum ‘a varışımızla birlikte ilk olarak develer ile yapacağımız safari sonrası jeepler bizleri alarak sonsuzluk hissine kapılacağımız Wadi Rum’ın derinliklerine doğru yapacağımız Jeep safarimize başlıyoruz. Wadi Rum’da bulunan,  yer yer yükseklikleri 1750 metreyi bulan kum tepelerine çıkarak üzerimizdeki kızıl kum tanelerini silkeleyerek maceraya başlıyoruz. Ülkenin en büyük vadisi olarak kabul edilen Wadi Rum yani Ay Vadisi’nde Red Planet filminde Mars yüzeyi olarak gösterilen Wadi Rum’a vardığımız andan itibaren kızıl kum tepeleri ile sizleri karşılayacak olan bu olağanüstü manzaranın sizleri çok etkileyeceğine eminiz. Khal’in Kanyonu, Little Brıdge ve Ünlü İngiliz Casus Lawrence’in yaşadığı evi gördükten sonra 4x4 araçlar ile gerçekleştireceğimiz bu unutulmaz safari turumuzda bol bol fotoğraf çektirip çöl yaşamını ve kültürünü daha iyi anlamaya çalışıyoruz. Gün batımını kum teperleri üzerinde yaptıktan sonra konaklama yapacağımız kampımıza hareket. Akşam yemeğimizi kampımızda alıp akşam yakılan kamp ateşi etrafında toplanarak şarkılarla sohbetlerle ve gökyüzündeki yıldızların muazzam görüntüsünü izleyerek geceyi bitiriyoruz. Konaklama kampımızda

4. Gün: WADI RUM - HİCAZ DEMİR YOLU - AKABA

Kampımızda alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında kampımızdan ayrılıp yönümüzü Akabe’ye çeviriyoruz. Wadi Rum çıkışında ise stratejik anlamda önem taşıyan ve Osmanlı döneminde 1900 yılında Sultan II. Abdülhamit tarafından yaptırılmış olan ünlü Hicaz Demiryolu’nun geçtiği Wadi Rum İstasyonu’nu gördükten sonra Akabe‘ye varışımızla birlikte Akabe’de konaklama yapacağımız otelimize varış.

Arzu eden misafirlerimiz otelimizin havuz ve SPA merkezinden ve özel plajından faydalanabilir .Gün boyu yapacağımız deniz kum güneş keyfinden sonra akşam yemeğimiz otelimizde .

5. Gün: KIZILDENİZ - AKABA - İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden geç çıkış yapıyoruz.

Akabe panoramik şehir turumuzda Akabe Kalesi, Şerif Hüseyin’in Evi ve Marina Bölgesi gezildikten sonra arzu eden misafirlerimizle mercan ve resifleriyle dünyaca ün yapan Kızıldeniz’de cam tabanlara sahip teknelerle (glass boat) ekstra yapılabilecek tekne turunda resif ve mercanları izleme imkanı.

Etkinlik sonrası kraliyete ait özel bir bölge olan Ayla’da verilen serbest zamanda deniz kenarında kahvelerimizi yudumlayıp burada bulunan şık butik kafe  ve restoranlarda ve lüks avm lerde yapacağımız serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza geçiyoruz.

Akşam yemeği sonrasında dönüş yolculuğumuz için havalimanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında THY’nın TK 832 sefer sayılı uçuşu ile saat 02.20’de İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile saat 04.50’de İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Hava Yolları ile İstanbul / Amman gidiş ve Akabe / İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Alan vergileri
  • 1 Gece Ölü Deniz’de 5* Crowne Plaza Hotel’de YARIM PANSİYON konaklama
  • 1 Gece Petra’da 5* Petra Moon Luxury Hotel’de YARIM PANSİYON konaklama
  • 1 Gece Wadi Rum’da 5* Hassan Zawaideh Deluxe Camp’ta YARIM PANSİYON konaklama
  • 1 Gece Akabe’de Mövenpick Tala Bay Resort Hotel’de YARIM PANSİYON konaklama
  • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
  • Tur boyunca yapılacak tüm geziler
  • Yeni model araçlar ile tur boyunca yapılacak tüm transferler
  • Tüm şehir girişi ücretleri
  • Tüm müze ören yeri ve Petra Antik Kent giriş ücretleri
  • Wadi Rum’da 4x4 Jeep safari turu 2 saat
  • Wadi Rum’da deve safari
  • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti
  • Tur boyunca araçlarda içicek, su ikramı
  • Araç içi ücretsiz Wİ-Fİ ile internet hizmeti
  • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
  • KDV
  • İsteğe göre gezi noktalarında kamera ve drone ile profesyonel fotoğraf çekimi
  • Yurt Dışı Seyahat Sigortası
   

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Yurt dışı çıkış harcı
  • Yemeklerde alınacak içecekler
  • Öğle yemekleri
  Ek Bilgiler

  KONAKLAMA ve UÇUŞ NOTLARI

  • Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
  • Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.
  • Ürdün otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır.
  • *işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.
  • Gruplarda fiyatlar geçerli değildir, Özel fiyatlarımızı sorunuz.
  • Tüm uçuş detaylarının turdan 45 gün önce teyit edilmesi zorunludur.
  • Triple (3 kişilik odalarda) ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataklardan küçüktür. Triple odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. Otellerde sınırlı sayıda twin (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, twin oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
  • Verilen oteller, örnek otellerdir. Konaklayacağınız/kesinleşen otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.
  • Tur Programımız minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 21 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.
  • Promosyon ve Erken Rezervasyon kampanyalı turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. 
  • Igetis Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Igetis Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
  • Rahat ve keyifli bir yürüyüş yapabilmeniz için yürüyüş sırasında elinizde eşya taşımamanız tavsiye edilir. Yanınıza eşyalarınızı koyabileceğiniz hafif ve küçük bir sırt çantası almanızı tavsiye ederiz.

    

   *** Geziye katılırken yanınıza yürüyüşe uygun rahat bir trekking ayakkabısı, fotoğraf makineniz ve bataryalarınız, powerbank ve şarj cihazlarınız, şapka, tişört, mayo, güneş gözlüğü, güneş kremi, yedek kıyafetler,  sürekli kullandığınız ilaçlarınız, antiseptik dezenfektan, maske yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

   *** Rehber, yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeplerle gezi program günlerinde değişiklik yapabilir.

   *** Yeterli zaman olması halinde tur liderimiz tarafından programa ekstra destinasyonlar dahil edilecektir.

  İptal Şartları

  • İptal Koşulları: 
  • YOLCU, tur başlangıç tarihinden;  
  • 90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.
  • 90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.
  • 69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.
  • 39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.
  • 19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.
  • Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

  Vize Bilgileri

  • T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir.
  • 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  • Pasaport ve Tur evraklarınızın tam olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Igetis Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
  • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  • 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

   

  ÜRDÜN BAŞTAN BAŞA Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?