Hakkari Turu

Konaklama Sibar Otel

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Hakkari Turu Hakkında Genel Bilgiler

Med, Pers, Selevkos, Abbâsi, Selçuklu, Moğol, Karakoyunlu, Akkoyunlu gibi bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, bakir doğası ile Türkiye'nin en güneydoğusu Hakkari'ye eşsiz bir gezi yapıyoruz.

1. Gün: İstanbul Havalimanı - Yüksekova- Çukurca - Hakkari

Sabah Yüksekova Havalimanı’nda misafirlerimizi karşıladıktan sonra aracımıza yerleşiyor ve direkt olarak rotamızı Çukurca’ya çeviyoruz.

 Gün içinde Zap Vadisi boyunca Ure Şelalesi, Geçimli Köyü ve Narlı Köyü gezip göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Geçimli’de tütün tarlalarını göreceğiz. Sonrasında Çukurca’ya geçeceğiz.

 Çukurca’da ünlü tarihi taş evleri görüp fotoğrafladıktan sonra Çukurca Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada aynı zamanda Çukurca’daki günlük yaşamı gözlemleme şansımız olacaktır.

 Sonrasında Hakkari’ye otelimize geri dönüyoruz.

 Akşam serbest zaman.

2. Gün: Hakkari - Berçalan Yaylası - Koçanis

Kahvaltı sonrası Berçelan Yaylası’na doğru yolculuğumuz başlayacak.  Sabah erken saatlerde Berivanların süt sağma işlemini gözlemleyebilmek için Hakkari’ye yakın mesafede bulunan Berçelan Yaylası’na çıkıyoruz.

Berçelan’a yayla yaşamını gözlemleme ve yerel halk ile sohbet etme imkanımız olacak. Aynı zamanda harika doğa fotoğrafları çekeceğimiz Berçelan’da çekimlerimizi de tamamladıktan sonra Konak Köyü’ne geçiyoruz.

Burada Nasturilerin Patrikliği olan Koçanis Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz.

Sonrasında Hakkari’de konaklayacağımız Şenler Otel’e geçiyoruz.

 Odalara yerleşme ve serbest zaman

3. Gün: Cilo Buzulları – Mergan Yaylası – Kırıkdağ - Gelezo

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından yine Hakkari’de unutamayacağımız bir güne başlayacağız. Cilo Buzulları’nı görmek için Mergan Yaylası’na doğru harekete geçiyoruz.

Rotamızın üzerinde Kırıkdağ Köyü, Gelezo Şelalesi ve kilise göreceğimiz diğer yerler arasındadır.

Mergan Yaylası’na varışımız ile beraber yürüyüşümüze başlıyoruz.  Sırası ile Mergan Buzul Gölü, Büyük Buzul ve Buzul Şelale’yi göreceğiz.

Bu heybetli, doğa harikası yerleri görüp fotoğraflarımızı çektikten sonra Yüksekova’ya dönüyoruz.

Bu akşam otelimize geri döndükten sonra biraz dinleniyor ve isteyen misafirlerimiz ile yerel bir düğüne katılmak üzere otelden ayrılıyoruz.

 Arzu eden misafirlerimiz otelimizde dinlenebilirler.

 Konaklamamız hakkari Sibar Otel'de olacaktır.

 
4. Gün: Sat Gölleri

Sabah erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Sat Gölleri gezisi için otelimizden ayrılıyoruz.

Daha sonra Yeşiltaş Köyü’ne hareket edeceğiz. Yeşiltaş Köyü’nde izin kayıtlarımız yapıldıktan sonra Büyük Sat Gölü’ne doğru harekete geçiyoruz.

Çok sayıda gölün bulunduğu bölgede unutulmaz bir gün bizi bekliyor.

Akşam saat 19.00 sularında Yüksekova’ya geri dönüyoruz.

Akşam serbest zaman. Konaklamamız Hakkari Sibar Otel’de olacaktır.

 
5. Gün: Yüksekova – İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden aracımız ile ayrılıyor ve İstanbul’a dönüş uçuşumuz için Yüksekova Havalimanı’na hareket ediyoruz. Yüksekova Havalimanı’na varış ve siz değerli misafirlerlerimizi uğurlamamız ile beraber gezimizin sonuna geliyoruz.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  14 Ağustos • 04 Eylül
  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada Kişi BaşıTek KişiEk YatakÇocukTaksitler
  14.08.2024Müsait18.555,56 TL
  16.700,00 TL
  22.777,78 TL
  20.500,00 TL
  --Taksitler »
  04.09.2024Müsait15.333,33 TL
  13.800,00 TL
  19.555,56 TL
  17.600,00 TL
  --Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Gezi programında belirtilen tüm geziler ve aktiviteler
  • Hakkari Sibar Otel’de oda kahvaltı  bazında 4 gece konaklama
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Hakkari Dağcılık Kulübü’nden profesyonel kılavuzluk hizmeti
  • Araç içi ikramlar
  • Tüm havaalanı - otel - havaalanı transferleri
  • Gezi boyunca program dahilinde gerçekleştirilecek tüm ara transferler
  • Hakkari Valiliği’nden alınması gereken tüm özel izinler
  • Gerekli görüldüğü taktirde Cilo Buzulu’na özel 4X4 araçlar ile ulaşım
  • Yurtiçi Seyahat Sağlık Sigortası
  • Türsab Sigortası
  • KDV
  • İsteğe göre gezi noktalarında kamera ve drone ile profesyonel fotoğraf çekimi
   

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Uçak biletleri
  • Öğle yemekleri ve 2 akşam yemeği
  Ek Bilgiler

  ÖNEMLİ NOTLAR:


  *** Gezi için satın alınması gereken uçak biletleri;


  04 Eylül 2024 Çarşamba Saat 08.35 İstanbul Havalimanı – Yüksekova TK 2670 Türk Hava Yolları
  08 Eylül 2024 Pazar Saat 11.40 Yüksekova – İstanbul Havalimanı TK 2671 Türk Hava Yolları


  *** Gezi için valilikten alınacak izinler, gezi öncesi valiliğe isim listesi gönderilerek firmamız tarafından alınacaktır. Alınmış izinlerin dahi son dakika iptal edilmesi tamamen Valilik ya da İl Jandarma Komutanlığı inisiyatifindedir. Herhangi bir izin iptali durumunda o gün için alternatif rotalar yapılacaktır.
  *** Rahat ve keyifli bir yürüyüş yapabilmeniz için yürüyüş sırasında elinizde eşya taşımamanız tavsiye edilir. Yanınıza eşyalarınızı koyabileceğiniz hafif ve küçük bir sırt çantası almanızı tavsiye ederiz.
  *** Geziye katılırken yanınıza yürüyüşe uygun rahat bir trekking ayakkabısı ya da bot (tavsiyemiz trekking ayakkabısı), fotoğraf makineniz ve bataryalarınız, powerbank ve şarj cihazlarınız, baton, şapka, yağmurluk, mont, tişört, güneş gözlüğü, güneş kremi, yedek kıyafetler, sürekli kullandığınız ilaçlarınız, antiseptik dezenfektan, maske veya buff yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.
  *** Rehber , yol ve hava durumundan kaynaklanan sebeplerle gezi program günlerinde değişiklik yapabilir.
  *** Yeterli zaman olması halinde tur liderimiz tarafından programa ekstra destinasyonlar dahil edilecektir.
  *** Gezi boyunca alınacak öğle yemekleri için restoranlar rotalarımız üzerinde en makul seçenekler ile rehberlerimiz tarafından belirlenecektir. Cilo Buzulu ve Sat Gölleri gezilerine gidilirken öğle yemeği için otelden kumanya olarak sandviç yaptırılacaktır.
  *** İlk iki akşam, akşam yemeği için otellerimizin çok yakınında bulunan ve yöresel yemekler hazırlayan restoranlar ile anlaşmamız bulunmaktadır. İsteyen misafirlerimiz ile akşam yemeği bu restoranlarda alınacaktır. Ya da arzu eden misafirlerimiz şehrin farklı restoranlarında da akşam yemeklerini alabilirler. Hakkari’de otelimizin çevresinde yürüme mesafesinde birçok farklı restoran bulunmaktadır.

   

  REZERVASYON ve SÖZLEŞME ŞARTLARI:

  YOLCU tarafından tarafımıza rezervasyon ile ilgili başvurular ayrıntılı Gezi Programı’na göre sözlü (telefon, acente ziyareti) veya yazılı olarak (mektup, faks, e-posta) yapılabilir. Firmamız tarafından başvurulara göre öncelik sıralaması yapılır. YOLCU’ ya seyahati teyit edilir. Eğer kontenjan dolu ise ve YOLCU talep ediyorsa yedek listeye alındığı bildirilir. Firmamız, ön ödemenin rezervasyon formunda bildirildiği şekilde ve tarihte yapılmaması durumunda başvuruyu koşulsuz ve nedensiz tek taraflı olarak iptal etme hakkına haizdir. Bu durumda yazılı ya da sözlü geri bildirim ön koşulu yoktur. Firmamızdan teyit ve onay alınmadan bir gezi için bankaya para yatırılamaz. Böyle bir havale yada ödeme yapan kişinin tur programına kendiliğinden dahil edilmesini sağlamaz ve para yatırana iade edilir. Böylesi yanlış bir havalenin iade masrafları YOLCU’ ya aittir.

  Satış Sözleşmesi’nin YOLCU tarafından okunup yazılı veya elektronik ortamda (E-mail, telefon mesajı, WhatsApp, vs..) teyit edilip onaylanması, ön ödemenin yapılmış olması, rezervasyonun kesinleşmesi için ön koşuldur. YOLCU ödeme yaptıktan sonra tüm Satış Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır.

  Döviz olarak yapılacak ödemelerde sözleşmedeki döviz cinsi olan birimle ödeme yapılacaktır.

  Rezervasyon kayıt anında toplam ücretin %50’si alınır.

  Tur kalkış tarihinden 45 gün öncesinde tüm bakiyelerin kapatılması gerekmektedir.

  Rezervasyon işlemleri onaylandıktan sonra tüm uçak, otel, sigorta ve yurt dışı hizmet işlemleriniz yapılmaktadır. Bu işlemler yapıldıktan sonra özellikle uçak ve otellerde, iptal talep edildiği takdirde firma olarak tarafımıza ceza uygulaması yapılabilmektedir. YOLCU rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı iptal talep ettiği takdirde aşağıdaki İptal Koşullarını da kabul etmiş sayılır.  

   

  Genel şartlar  ‘Tur Broşürü’ nün  ve ‘Tur Kayıt Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, bağımsız düşünülemez.

  • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentemiz tarafından bildirilecektir.
  • Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Igetis Travel misafirleri Igetis Travel sorumluluğundadır.
  • Bu fiyat listesi ve program yeni bir fiyat listesi çıkana kadar geçerlidir.
  • Tüm paket programlarımızdaki fiyatlarımız minimum 10 kişiye kadar kontenjanlar ile sınırlı olup üzeri kişi sayısı gruplarınız için fiyat artışı olabilir. Lütfen fiyat bilgisi sorunuz.
  • Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.
  • Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan, veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı Igetis Travel'ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.
  • Igetis Travel geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden,  Acente'nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler.
  • Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman yada havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup, Igetis Travel’ın yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir.
  • Igetis Travel; havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
  • Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
  • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  • Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
  • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
  • Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Igetis Travel sorumlu tutulamaz.
  • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
  • Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
  • Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.

  Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir

  İptal Şartları

  YOLCU, tur başlangıç tarihinden;  

  90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.

  90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.

  69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.

  39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.

  19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.

  ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

  Vize Bilgileri

  Hakkari Turu Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?