Güney İtalya Turu

4 Yıldızlı Otellerde

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Güney İtalya Turu Hakkında Genel Bilgiler

Güney İtalya'yı hiç butik bir turla gezme imkanınız oldu mu? Haydi küçük bir grupla Akdeniz'in en cezbedici bölgesine gidiyoruz.

1. Gün: İstanbul - Bari - Lecce

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 04:00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1445 sayılı tarifeli seferi ile saat 07:15’de Bari’ye uçuş. Yerel saat ile 08:15’de varış. Varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuzda Katedral ve Aziz Nicolas Bazilikası, Margarita Tiyatrosu, Petruzzelli Tiyatrosu, Eski şehir görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Lecce’ye hareket. Varışımızı takiben şehir turu. Güney İtalya’nın Floransa’sı olarak bilinen Lecce şehir turumuzda Santa Croce Bazilikası, antik şehir merkezi, Duomo Meydanı, Sant’Oronzo meydanı ve Napoli Kapısı görülecek yerler arasındadır.

Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde.

2. Gün: Lecce - Alberobello

Sabah kahvaltımızın ardından Otranto gezimiz için otelimizden hareket ediyoruz. Otranto, 1480 yılında Gedik Ahmet Paşa liderliğinde İtalya seferine çıkan Osmanlı donanmasının İtalya’da ilk ayak bastığı yerdir. Fatih Sultan Mehmet’in beklenmedik ölümünden sonra fetret devrinin başlaması üzerine Gedik Ahmet Paşa İstanbul’a çağırılır ve İtalya seferi böylece son bulur. Gezimizde Osmanlı kuşatması esnasında hayatını kaybeden Otranto’lu askerlerin iskeletlerinin bulunduğu Otranto Katedrali, Eski Otranto Kale’si, Aragon Kale’si ve San Pietro Kilise’si görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Alberobello’ya hareket. Alberobello’ya varışımızın ardından Unesco Dünya Mirasları listesinde olan Alberobello Kasabasında kilit taşlı mantar evler (Trullo Evleri) göreceğiz.Tur sonrasında Alberobello’da bulunan otele transfer. 

Geceleme otelimizde.

3. Gün: Alberobello – Puglia – Ostuni - Polignano a Mare

Sabah kahvaltımızın ardından birbirinden güzel Puglia Köyleri’ni keşfetmek için otelimizden ayrılıyoruz.

Bu turumuzda ilk olarak Locorotondo şehrine uğruyoruz. Bölgenin en ünlü köylerinden biri olan Locorotondo’da gezimize merkez Bazilika’yı ziyaret ederek başlıyoruz. Locorotondo’da antik şehir merkezi, San Nicola ve San Giorgio kiliseleri görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında Ostuni şehrine hareket ediyoruz. Ostuni’ye varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Ostuni Katedrali, Vescovile Sarayı ve avlusu, Ostuni surları, Sant’Orozo dikilitaşı ve Belediye Binası şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Daha sonra turumuzun son durağı olan sahil kasabası Polignano a Mare’ye yola çıkıyoruz. Polignano a Mare’ye varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Eski şehir merkezi ve Polignano a Mare sahilleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Polignano a Mare’nin eşsiz sahilinde serbest zaman. Daha sonra rehberimizin belirleyeceği saatte otele dönüş.

Geceleme otelimizde.

4. Gün: Alberobello – Matera - Napoli

Sabah kahvaltısının ardından Napoli’ye hareket. Güzergâhımız üzerinde dünyaca ünlü olan Matera’yı gezeceğiz. Unesco Dünya Mirası listesinde bulunan, kayaya kazılarak inşa edilmiş kilise ve evlerden oluşturulan, Carlo Levi’nin sürgünden önce uğradığı Matera’ya hayran kalacaksınız. Matera turundan sonra Napoli’ye devam ediyoruz. Napoli’ye varışımızı takiben şehir turu. Turumuzda 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer.

Geceleme otelimizde.

5. Gün: Napoli – Amalfi Sahilleri – Sorrento – Positano - Ravello

Sabah kahvaltımızın ardından Amalfi Kıyıları’nı keşfetmek için otelimizden ayrılıyoruz. Bu gezimizde yüksek sarp kayalıklarından nefes kesen manzarası ve denize hakim renkli, sevimli köyleri, kıvrımlı ve dik yolları, süslü bahçeleri ve turkuaz suları ile İtalya’nın en güzel kıyı şeridi olan Amalfi Sahilleri'ni görme imkanı yaşıyoruz. Ayrıca zıtlıklarıyla beraber tüm güzelliklerini sergileyen güney ve kuzey İtalya panoramasını görme şansını da yakalıyoruz. Gezimize İtalya'nın en romantik şehirlerinden biri olan Sorrento ile başlıyoruz. Yemyeşil sokakları ve çiçeklerle dolu meydanlarıyla Sorrento büyüsüne kapılıp, Positano üzerinden Ravello'ya geçiyoruz. Bütün evler üst üste konulmuş gibi görünen bu şehrin her yerini limon bahçeleri kaplıyor. Panoramik olarak ziyaret edeceğimiz Positano’da resim için vereceğimiz serbest zamanında ardından öğle yemeği ve alışveriş için Ravello’ya hareket ediyoruz. Serbest zamanın ardından, Amalfi’ye yola çıkyıoruz. Arzu eden misafirlerimiz Amalfi Katedrali’ni görebilirken, arzu eden misafirlerimiz ise serbest zamanını Amalfi’nin güzel sokaklarında değerlendirebilir..Tur sonrası otele dönüş.

Geceleme otelimizde.

6. Gün: Napoli – Pompei - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından bagajlarımız ile beraber otelimizden ayrılıyor ve Pompei gezimizi yapmak için sabah erkenden yola çıkıyoruz. Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna Evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer alıyor. Pompei gezimizin ardından Napoli’de serbest zamanımız olacaktır. Sonrasında Napoli havalimanına transfer.  Bilet ve bagaj işlemlerimizi tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları’nın TK 1880 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:15’de İstanbul’a hareket. İstanbul saati ile 23:30’da varış ve gezimizin sonu.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  24 Ekim
  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada Kişi BaşıTek KişiEk YatakÇocukTaksitler
  24.10.2023Müsait1.450,00 €1.700,00 €--Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Gezi programında belirtilen tüm geziler
  • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul-Bari / Napoli-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
  • Lecce’de 4* President Hotel’de ya da muadili oda kahvaltı bazında 1 gece konaklama
  • Alberobello’da 4* Colle Del Sole Hotel’de ya da muadili oda kahvaltı bazında 2 gece konaklama
  • Napoli’de Holiday İnn Garibaldi’de ya da muadili oda kahvaltı bazında 2 gece konaklama
  • Gezi boyunca profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
  • Gezi boyunca gruba eşlik edecek Türk tur lideri
  • Lokal rehberlik hizmetleri
  • Araç içi ikramlar
  • Tüm havaalanı - otel - havaalanı transferleri
  • Gezi boyunca program dahilinde gerçekleştirilecek tüm ara transferler
  • Gezi boyunca her gün bir küçük şişe ya da bardak su
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Otel Vergileri
  • Turist Şehir Vergileri
  • TÜRSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası
  • Araç otopark ücretleri
  • Gezi noktalarında kamera ile profesyonel fotoğraf çekimi

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Seyahat Sağlık Sigortası
  • Yurt dışı çıkış harç pulu (150 TL)
  • Şengen Vizesi
  Ek Bilgiler

  • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir.
  • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
  • Geziye katılırken yanınıza yürüyüşe uygun rahat bir ayakkabı, fotoğraf makineniz ve bataryalarınız, powerbank ve şarj cihazlarınız, şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, kolay kuruyan ince bir polar havlu, deniz malzemeleriniz, yedek kıyafetler, sandalet veya terlik, su ayakkabısı ve sürekli kullandığınız ilaçlarınızı yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

  İptal Şartları

  YOLCU, tur başlangıç tarihinden;  

  90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.

  90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.

  69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.

  39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.

  19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.

  ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

  Vize Bilgileri

  Güney İtalya Turu Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?