Elazığ Tunceli Erzincan Turu

2 gece Tunceli’de 4* Grand Şaroğlu Hotel yada Elazığ Windy Hill Hotel & Spa

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Elazığ Tunceli Erzincan Turu Hakkında Genel Bilgiler

1. Gün: Elazığ & Çemişgezek & Ağucan Ocağı & Sağman Köyü & Pertek & Tunceli

İstanbul / Sabiha Gökçen Havalimanı iç hatlar terminalinde sabah saat 05:30’da Igetis Travel yetkilisi ile buluşma. Bagaj ve check-in işlemlerimizin ardından saat 06:45’de Elazığ’a hareket. Sabah 08:30’da Elazığ’a varış ve kahve molasının ardından özel aracımız ile turumuzun ilk durağı Çemişgezen’e hareket ediyoruz.

Turumuzun ilk durağı, MÖ 4000’li yıllardan itibaren önemli bir yerleşim ve konaklama merkezi olan Çemişgezek ile başlıyoruz. 1200’lü yıllarda son Saltuklu hükümdarı Nasreddin Muhammed’in oğlu Melikşah’ın Çemişgezek’e çekilmesi ile birlikte beylik merkezi haline gelen yerleşim, Kanuni Sultan Süleyman dönemine kadar Çemişgezek Beyliği olarak varlığını sürdürmüş ve Osmanlı döneminde farklı sancaklara bölünmüştür. Cumhuriyet dönemiyle birlikte ilk olarak Elazığ ve sonrasında Tunceli iline bağlanmıştır.

Yol üzerinde günümüzde halen kullanımda olan ve Tahar Çayı üzerinde tek sivri kemerden oluşan 1807 yapımı Tahar Köprüsü ve Uzun Hasan Türbesi göreceğimiz yerler arasındadır. Yöresel tatlardan  oluşan öğle yemeğimizi Çemişgezek’te aldıktan sonra  Alevi geleneğinde tarihsel bir ocak olan Ağuçan (Ağu-içen) Ocağı ve restore edilen cami ve türbesi ile Sağman Köyü’nü ziyaret ediyoruz.

Pertek’e varışımızda feribota biniyor ve ilçenin güneyinde, Murat Irmağı’nın kıyısındaki bir tepenin üzerine inşa edilen ancak bölgenin Keban Baraj Gölü suları altında kalması sonucunda günümüzde bir ada üzerinde yer alan Pertek Kalesi’ni görüyoruz.

Akşamüzeri saatlerinde turumuzu tamamlayarak, Tunceli’deki otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından lezzetleri ile bilinen restoranımızda akşam yemeğimizi alacağız.


2. Gün: Ana Fatma Türbesi & Munzur Vadisi & Ovacık & Munzur Gözeleri

Sabah kahvaltımızın ardından özel aracımız ile gökyüzüne uzanan dağları ve yeşilin binbir tonu ile çiçeklenmiş Munzur Vadisi’ne doğru hareket ediyoruz.

İlk olarak, yöre kültüründe kutsal kabul edilen ve önemli ziyaret noktalarından biri olan Ana Fatma Ziyaretgâhı’na gidiyoruz. Sureti Ay olarak tasvir edilen, koruyucu gücüne ve bereketine inanılan Ana Fatma kültü, İslam inancı ve Alevi kültürünün yanısıra geçmişi kadın tanrıçalara dayanan bir kültün devamıdır…

Turumuzun devamında göreceğimiz Munzur Vadisi Milli Parkı, akarsu kaynakları, gözeleri, endemik bitkileri ve yöreye özgü hayvan türleri ile ülkemizin müstesna köşelerindendir. Munzur Vadisi’nde, nadir alabalık türleri, dağ keçisi, çengel boynuzlu dağ keçisi doğal ve yabanıl yaşam günümüzde de izlenebilmektedir. Munzur Dağları’nın 3000 metreye yaklaşan zirvelerinde yer alan krater gölleri, Ovacık ilçe düzlüğündeki gözeler ve kanyonlar ile vadi boyunca çağlayan şelaleler parkın doğal değerlerini zenginleştirmektedir…

Munzur Vadisi Milli Parkı florasında 43’ü Munzur Dağları’na, 227’si ülkemize endemik olan toplam 1518 farklı bitki türü tespit edilmiştir. Milli parkta içinde ağırlıklı olarak meşe ağacının yanısıra, özellikle vadi tabanı ve su boylarında karaağaç, akağaç, dişbudak, çınar, asma, huş, ceviz, yabani fındık, kavak, söğüt ve çalı türlerinden oluşan zengin bir bitki örtüsü bulunmaktadır.

Milli Park alanı içinde kurt, tilki, sansar, ayı, vaşak, su samuru, porsuk, sincap, tavşan, yaban domuzu ve yaban keçisi yaşamaktadır. Mağaralarda ve kaya kovuklarında yaşayan bozayı ise Munzur yaban hayatının önemli büyük memelilerinden biridir…

Turumuzun devamında, son dönemlerde farklı özellikleri ile öne çıkan Ovacık’ı geziyoruz.

Öğle yemeğimizi Ovacık’da yerel restoranımızda aldıktan sonra Munzur Vadisi , Munzur Gözeleri, Ovacık gezimizi tamamlayarak, akşamüzeri saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğini yerel lezzetleri ile bilinen restoranımızda aldıktan sonra serbest zaman. Konaklama otelimizde.


3. Gün: Hozat Koç Başı Mezarları & Ağlayan Kayalar & Pülümür & Erzincan

Sabah kahvaltı sonrasında, valizlerimizi aracımıza yükleyerek Tunceli’ye veda ediyor ve Pülümür istikametine doğru yola çıkıyoruz.

İlk olarak Akkoyunlular dönemindeki Türkmen geleneğine tanıklık eden Hozat Koç Başı Mezarları’nı ziyaret ediyoruz. Sade bir şekilde işlenmiş heykellerin üzerinde yatan kişinin cinsiyeti, toplumsal konumu ve mesleğini belirten kılıç, bıçak, sadak, kalkan, hançer, dokuma tezgâhı, herek, çatal gibi eşyalar, çeşitli hayvan ve bitki figürleri kullanılmıştır. Bazı mezarlarda görülen Zülfikar (Hz. Ali’nin Kılıcı), güneş kursu gibi şekiller ise mezarın alevi inançlı bir kişiye ait olduğuna işaret etmektedir…

Munzur Nehri’nin en büyük kolu ve çevresindeki heybetli dağlardan doğarak yaklaşık 65 km. boyunca kıvrıla kıvrıla akan görüntüsü ve buz gibi suyu ile ünlü Pülümür’ü gördükten sonra yolumuza devam ediyoruz.

Öğle yemeğimizi yol üzerinde yerel restoranımızda aldıktan sonra, Pülümür Vadisi boyunca uzanan Ağlayan Kayaları görerek, günlük yaşamda yöre halkının kullandığı muhtelif eşyaların sergilendiği Pülümür Bellek ve Kültür Evi’ni ziyaret edeceğiz. Yolumuz üzerinde vereceğimiz fotoğraf ve çay-kahve molaları ile akşam saatlerinde Erzincan’a varmış olacağız.  Şehir merkezinde çay-kahve molası yada son alışverişlerimizi tamamlamak içim serbest zaman.

Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak, yaklaşık 15-20 dakika mesafede bulunan Erzincan havalimanına hareket edeceğiz. Pegasus Havayolları PC 2525 seferiyle 22:25’de İstanbul’a hareket ve 00:05’de  Sabiha Gökçen Havalimanına varış.


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  21 Mayıs • 11, 25 Haziran
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
  21.05.20212.950,00 TL3.270,00 TL --Taksitler »
  11.06.20212.950,00 TL3.270,00 TL --Taksitler »
  25.06.20212.950,00 TL3.270,00 TL --Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  *Pegasus Hava Yolları ile İstanbul – Elazığ ve Erzincan – İstanbul arası ekonomi class uçak biletleri

  * 2 gece Tunceli’de 4* Grand Şaroğlu Hotel yada Elazığ Windy Hill Hotel & Spa’da oda-kahvaltı konaklama

  *Tecrübeli Igetis Travel Uzman Rehberlik Hizmetleri.

  *Programda belirtilmiş olan tüm turlar ve transferler.

  *Özel araçlar ile tüm ulaşım hizmetleri (Sosyal mesafeyi korumak ve sizlerin konforu için; Programımıza katılacak olan misafir sayısına göre, her bir misafirimize 2 kişilik koltuk tahsisi yapılacaktır.)

  *Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası.

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  *Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (minibar, bar, restoran, telefon, kuru temizleme).

  *Programda belirtilmemiş olan yemekler ve yemeklerde alınacak olan içki ve meşrubatlar.

  * Yerel rehber ve şoför bahşişleri.

  Ek Bilgiler

  *Programımızda belirtilmiş olan oteller ve yerel restoranlar bu bölgedeki mümkün olduğunca müsaitlikler de dikkate alınarak tercih edilmektedir. Lüks konaklama yada restoran hizmetleri beklenemez.

  *Yukarıda belirtilen uçuş saatleri havayolları ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçuş saatlerinde meydana gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek olumsuz koşullardan Igetis Travel kesinlikle sorumlu tutulamaz.

  *Programda belirtilen ve iç hatlarda uçuş gerçekleştirilecek olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla, aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.

  *Igetis Travel gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin programın içeriğini bozmadan, şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana hava yolunu değiştirebilir.

  *Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 16, maksimum 21 kişinin katılımına ihtiyaç vardır (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Igetis Travel yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve misafirlerine para iadesi yapar).

  *Otellerde check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasındadır.

  *Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimlik fotokopinizi Igetis Travel satış yetkilisine iletmenizi önemle rica ederiz. Havalimanında yada otellerde check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden firmamız kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni biletin meblağı seyahat eden yolcuya rücu eder.

  *Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka kışlık kar kıyafetleri, yağmurluk, hırka veya kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz.

  *Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolu çalışanları da dahil) kestirmiş oldukları biletlerden firmamız sorumlu değildir. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlarla kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden firmamız sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.

  REZERVASYON ve SÖZLEŞME ŞARTLARI:

  YOLCU tarafından tarafımıza rezervasyon ile ilgili başvurular ayrıntılı Gezi Programı’na göre sözlü (telefon, acente ziyareti) veya yazılı olarak (mektup, faks, e-posta) yapılabilir. Firmamız tarafından başvurulara göre öncelik sıralaması yapılır. YOLCU’ ya seyahati teyit edilir. Eğer kontenjan dolu ise ve YOLCU talep ediyorsa yedek listeye alındığı bildirilir. Firmamız, ön ödemenin rezervasyon formunda bildirildiği şekilde ve tarihte yapılmaması durumunda başvuruyu koşulsuz ve nedensiz tek taraflı olarak iptal etme hakkına haizdir. Bu durumda yazılı ya da sözlü geri bildirim ön koşulu yoktur. Firmamızdan teyit ve onay alınmadan bir gezi için bankaya para yatırılamaz. Böyle bir havale yada ödeme yapan kişinin tur programına kendiliğinden dahil edilmesini sağlamaz ve para yatırana iade edilir. Böylesi yanlış bir havalenin iade masrafları YOLCU’ ya aittir.

  Satış Sözleşmesi’nin YOLCU tarafından okunup yazılı veya elektronik ortamda (E-mail, telefon mesajı, WhatsApp, vs..) teyit edilip onaylanması, ön ödemenin yapılmış olması, rezervasyonun kesinleşmesi için ön koşuldur. YOLCU ödeme yaptıktan sonra tüm Satış Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır.

  Döviz olarak yapılacak ödemelerde sözleşmedeki döviz cinsi olan birimle ödeme yapılacaktır.

  Rezervasyon kayıt anında toplam ücretin %50’si alınır.

  Tur kalkış tarihinden 45 gün öncesinde tüm bakiyelerin kapatılması gerekmektedir.

  Rezervasyon işlemleri onaylandıktan sonra tüm uçak, otel, sigorta ve yurt dışı hizmet işlemleriniz yapılmaktadır. Bu işlemler yapıldıktan sonra özellikle uçak ve otellerde, iptal talep edildiği takdirde firma olarak tarafımıza ceza uygulaması yapılabilmektedir. YOLCU rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı iptal talep ettiği takdirde aşağıdaki İptal Koşullarını da kabul etmiş sayılır.

  İptal Şartları

  YOLCU, tur başlangıç tarihinden;

  90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.

  90-70 gün arasına kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.

  69-40 gün arasına kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.

  39-20 gün arasına kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.

  19- 0 gün arasına kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.

  ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

  Vize Bilgileri

  Elazığ Tunceli Erzincan Turu Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?