Doğunun İncileri

4 Yıldızlı Otellerde
 • Doğunun İncileri
 • Doğunun İncileri
 • Doğunun İncileri
 • Doğunun İncileri
 • Doğunun İncileri

kişi başı1999.00 TL

İletişime Geç!
 • Telefon:+90 212 951 04 85
Tıklayın Biz Sizi Arayalım

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Çocuk
Yetişkin
1.Çocuk
2.Çocuk
a
Doğunun İncileri Hakkında Genel Bilgiler

Sizleri Doğu'nun İncilerini Keşfetmeye Davet Ediyoruz. 

1. Gün: Hasankeyf – Diyarbakır

Saat 10:00’da Diyarbakır Havaalanı’nda buluşma ve direkt hareketle Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuz ardından Hasankeyf’e varıp öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından Hasankeyf turumuza başlıyoruz. Hasankeyf'te; yerinden (arkeopark alanına) taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Cami'si ve Artuklu Hamamı ve diğer eserleri görüyoruz. Seyir terasından Artuklu Köprüsü'nü fotoğrafladıktan sonra Batman üzerinden Diyarbakır'a konaklayacağımız otelimizde doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


2. Gün: Diyarbakır – Midyat – Mardin

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Anadolu'nun en eski şehirlerinden biri olan Diyarbakır şehir turumuza başlıyoruz. İçkale, müze, Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Ulu Cami ve Külliyesi, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Akkoyunlu hükümdarı Kasım Bey’in yaptırdığı Şeyh Mutahhar Cami'sine ait olan Dört Ayaklı Minare, Tarihi Hasan Paşa Hanı, Sur ilçesinde 7 bin yıllık olduğu tahmin edilen ve Çin Seddi'nden sonra dünyada uzunluğu ile ikinci sırada yer alan Diyarbakır surlarının en büyük ve gözde yapılarından olan Keçi Burcu'nu, 2015 yılında Unesco Dünya Miras Listesine kayıt edilen; bahçe kültürünün çok önemli olduğu bir coğrafyada yer alan tarihi boyunca, halkın kullanımına açık bir alan olarak özgün bir değer ve 30’dan fazla uygarlığın izlerini taşıyan bir bölgede 8 bin yıl gibi çok uzun süredir bahçe olarak var olmasıyla, tarımsal değerinin dışında, kültürel ve tarihi olarak da özgün bir yere sahip olan Hevsel Bahçeleri'ni panaromik olarak görüyoruz.  Dicle Nehri üzerinde ve türkülere konu olan Kırklar Dağı’nın eteğinde yer alan 11. yüzyıl yapısı On Gözlü Köprü'nün gezilmesinin ardından Midyat’a Bacine Yezidi Köyü'nü, Hah (Anıtlı) Köyündeki Süryani Meryem Ana Kilisesi’ni görmeye gidiyoruz. Turumuz ardından Mardin’deki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Mardin’deki otelimizde.


3. Gün: Mardin

Kahvaltı sonrası Deyrulzafaran Süryani Kadim Manastırı'nı gezip Dara’ya hareket. Dara’da antik kent kalıntılarının olduğu alanlar, sarnıç, zindan ve kaya mezarlarının gezilmesinden sonra Kızıltepe üzerinden geçerek Beyaz Su’ya hareket.  Bir doğa harikası olan Çağ Çağ Vadisi'ndeki Beyaz Su'da dinlenme. Sonrasında Midyat ilçesi'nin bir Süryani köyü olan Kafro'ya (Elbeğendi) gidiyoruz. Kafro Köyü ise nefis pizzaları ile meşhur. Köy gezimizi tamamladıktan sonra Mor Gabriel (Deyrul Umur) Manastırı ve Midyat Devlet Konukevi'ni görüyoruz. Midyat çarşısında serbest zaman sonrası Mardin'deki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Mardin'deki otelimizde.


4. Gün: Mardin – Göbeklitepe – Şanlıurfa

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Peygamberler Şehri olan, Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. İlk olarak Şanlıurfa’nın kenarından Göbekli Tepe’ye hareket ediyoruz. Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Sonrasında Şanlıurfa merkezde gezimize başlıyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamı’ndan ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panoramik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Ardından Eşkıya filminden anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da çay molası veriyoruz. Turumuzun ardından Şanlıurfa’daki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5. Gün: Şanlıurfa

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Şanlıurfa GAP Havaalanı’na hareket ediyoruz. 09:20'de kalkan uçak İstanbul Yeni Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve aktarmalı olarak Ankara Esenboğa Havaalanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na hareket etmektedir. Bu saatteki uçuş için hem Türk Hava Yolları hem de Pegasus Hava Yolları seçenekleri mevcuttur. 


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  16 Haziran
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
  16.06.20211.999,00 TL2.499,00 TL --Taksitler »

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • Kokartlı rehberlik
  • Tur süresince bütün transferler
  • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
  • Programda belirtilen bütün öğle yemekleri
  • Programda belirtilen bütün akşam yemekleri
  • 4 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama
  • TURSAB mesleki zorunluluk sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Uçak biletleri
  • Öğle yemeklerinde alınacak içecekler
  • Akşam yemeklerinde alınacak içecekler
  Ek Bilgiler

  REZERVASYON ve SÖZLEŞME ŞARTLARI:

  YOLCU tarafından tarafımıza rezervasyon ile ilgili başvurular ayrıntılı Gezi Programı’na göre sözlü (telefon, acente ziyareti) veya yazılı olarak (mektup, faks, e-posta) yapılabilir. Firmamız tarafından başvurulara göre öncelik sıralaması yapılır. YOLCU’ ya seyahati teyit edilir. Eğer kontenjan dolu ise ve YOLCU talep ediyorsa yedek listeye alındığı bildirilir. Firmamız, ön ödemenin rezervasyon formunda bildirildiği şekilde ve tarihte yapılmaması durumunda başvuruyu koşulsuz ve nedensiz tek taraflı olarak iptal etme hakkına haizdir. Bu durumda yazılı ya da sözlü geri bildirim ön koşulu yoktur. Firmamızdan teyit ve onay alınmadan bir gezi için bankaya para yatırılamaz. Böyle bir havale yada ödeme yapan kişinin tur programına kendiliğinden dahil edilmesini sağlamaz ve para yatırana iade edilir. Böylesi yanlış bir havalenin iade masrafları YOLCU’ ya aittir.

  Satış Sözleşmesi’nin YOLCU tarafından okunup yazılı veya elektronik ortamda (E-mail, telefon mesajı, WhatsApp, vs..) teyit edilip onaylanması, ön ödemenin yapılmış olması, rezervasyonun kesinleşmesi için ön koşuldur. YOLCU ödeme yaptıktan sonra tüm Satış Sözleşmesi şartlarını kabul etmiş sayılır.

  Döviz olarak yapılacak ödemelerde sözleşmedeki döviz cinsi olan birimle ödeme yapılacaktır.

  Rezervasyon kayıt anında toplam ücretin %50’si alınır.

  Tur kalkış tarihinden 45 gün öncesinde tüm bakiyelerin kapatılması gerekmektedir.

  Rezervasyon işlemleri onaylandıktan sonra tüm uçak, otel, sigorta ve yurt dışı hizmet işlemleriniz yapılmaktadır. Bu işlemler yapıldıktan sonra özellikle uçak ve otellerde, iptal talep edildiği takdirde firma olarak tarafımıza ceza uygulaması yapılabilmektedir. YOLCU rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra herhangi bir sebepten dolayı iptal talep ettiği takdirde aşağıdaki İptal Koşullarını da kabul etmiş sayılır.  

  İptal Şartları

  İptal Koşulları: 

  YOLCU, tur başlangıç tarihinden;  

  90 gün ya da öncesine kadar rezervasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %20’si iade edilemez.

  90-70 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %40’ı iade edilemez.

  69-40 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %50’si iade edilemez.

  39-20 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %70’i iade edilemez.

  19- 0 gün arasına kadar rezeryasyonunu iptal ettiği takdirde toplam tur ücretinin %100’ü iade edilemez.

  ** Tur programında belirtilmiş olan tüm havayolu uçuşlarının ücreti ve iadeleri, ilgili havayolunun belirlediği koşullara bağlıdır. Dolayısıyla, havayolu uçuşlarına ait ücretleri iptal tarihine bakılmaksızın Yolcu’dan tahsil edilip, kalan rakam İptal Koşulları ve süreye bağlı olarak iade edilir.

  Vize Bilgileri

  Doğunun İncileri Hakkındaki görüşleriniz
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?